Jump to content
Create New...

Pamācība - Common Sense


papucis
 Share

Recommended Posts

Attēls
Loģiskā domāšana

Gribu uzreiz pateikt, ka šī pamācība netika iepriekš izplānota un būtībā tika sarakstīta on the go. Kā arī, tiešām iesaku šo visu izlasīt, ja nē, tad droši turpiniet spēlēt kā ierasts un sūdzēties, ka RP viss ir slikti. Mērķis pamācības veidošanai - citu cilvēku izglītošana un roleplay spēlētāju pārmācīšana. Būtībā es ceru, ka šī pamācība liks aizdomāties cilvēkiem jebkurā roleplay situācijā, kurā ir iesaistīta policija, ieroči, citas frakcijas un vispār citi cilvēki.

Sāksim ar to pašu vieglāko - standarta definīcija terminam Common Sense. Kā jau mēs visi zinam, Common sense tulkojumā no angļu valodas nozīmē loģiskā domāšana. Termins paredz to, ka spēlē tu dari visu tā kā to darītu cilvēki īstajā dzīvē. Tu nedrīksti apzagt kādu publiskās vietās, nedrīksti šaut nost cilvēku publiskā vietā - kaut kas tāds.

Es centīšos pilnveidot šo terminu, parādot piemērus sīkumiem un vērtīgām situācijām.

Šajā pamācībā varat aizmirst par šiem standarta CS piemēriem, kur kāds aplaupa kādu pie domes, pārdod ieročus caur reklāmu utt.


Mukšana no policijas.

1. Kurš vispār mūk no policijas mūsdienās? Protams, ka cilvēki, kuriem ir kaut kas pret likumiem un kuri saista savu dzīvi ar nelegālajām aktivitātēm. Bet mukšanas no PD nenotiek tik bieži dzīvē. Piemēram, ir reģistrētas 200 pakaļdzīšanās Los Angeles pilsētā 2002. gadā. Tas nav daudz, ņemot vērā to, ka šādu skaitu var mierīgi pārsist jebkurā lvrp serverī pa pāris mēnešiem. Kā arī reti kuram vispār izdodas aizmukt no policijas it īpaši tādā pilsētā kā Los Angeles.

Zinot to, ka Los Santos ir liela pilsēta, kurā IC ir jābūt 9,843 policijas virsniekiem (LA policijas darbinieku skaits), iespējas, ka tu tiksi sveikā cauri IC ir ļot imazas. Protams, tas ir RP serveris un te ir knapi 40 cilvēki dienā. Tas nemaina būtību, ka IC ir jāņem vērā, ka tā ir milzīga pilsēta un mukt no policijas ir bezsakars.

Kādas ir iespējamās sekas, ja policija noķer tevi, pēc ilgas pakaļdzīšanās:
1. Tev draud cietuma sods un liels naudas sods;
2. Tu vari palikt policijas uzskaitē;
3. Tu vari zaudēt darbu, jo nevienam nevajag darbā cilvēkus ar kriminālu vēsturi;
4. Tavs auto var tikt konfiscēts;
un tādā garā

Pēc paša domām, visvairāk no policijas mūk cilvēki, kuri ir iesaistīti bandās un tie, kuri ir iesaistīti ieroču un narkoku apgrozībā. Šie cilvēki ir iegrimuši nelegālajā dzīvē un dažkārt viņiem ir jācenšas tikt vaļā no policijas, arī tad mukšana no policijas ir pēdējais variants. Cilvēkiem, kuri rp'o civilos, vispār nav iemesla mukt no policijas, pat, ja viņiem uz rokas ir narkotikas vai ierocis, var tikt sveikā cauri. Policija taču neaptur jūs vienmēr, lai pārmeklēt jūsu auto.

Dzīvē policija vienmēr ir pārāka, viņiem ir cilvēku pārsvars un daudz vairāk resursu.
Es nesaku, ka tagad visiem ir jābūt pareiziem, es vienkārši saku, lai jūs piedomājat pie jūsu tēla dzīves, pirms mūkat no policijas. Vai tiešām jums vajag mukt no policijas - jautājums, kuru jums vajag uzdot sev, katru reizi, kad jūs esat gatavi sagaidīt policiju un spiest gāzi grīdā.

Vēl viens svarīgs komentārs, saistībā ar policiju: Neviena frakcija dzīvē nekaro ar policiju. Neviena mafija nebrauc un neapšauj policistus. Pat, ja policija veic reidu uz kādu grupējumu, tas padodas, neviens neuzsāk kariņu spēli līdz pēdējam dzīvajam vīram. Protams, ir gadījumi, kad kāds likuma pārkāpējs atklāj uguni, bet šādas situācijas vienmēr beidzas ar to, ka Policija uzvar. Padomājiet par to IC.

Pastāv vecs teiciens:
"Innocent people don't run."

Attēls
Ieroči un situācijas, kad tie tiek pielietoti.

2. Vienalga, kas tā ir par situāciju (apzagšana, rekets, draudēšana, blefošana utt.) ierocis ir tas, kas burtiski dažās sekundēs var nobeigt tevi un visu, kas tavā dzīvē ir dārgs. Es neesmu nekāds gangbangeris, kas visu zin par to, bet es droši varu apgalvot, ka dzīvē neviens nav drosmīgs un pašpārliecināts, kad pie deniņiem ir kāds pielādēts kolts. Padomājiet par to, kas notiek, ja jūs nošauj (fantazēšanas laiks). Jūs zaudējat visu - savas mašīnas, iekrāto naudu, draugus, radiniekus, mantojumu, izpriecas - viss, kas jums ir dārgs vairs nav svarīgi, jo jūs vienkārši neeksistējat. Tam cik nopietns mafiozi jūs esat, nav nekādas nozīmes, kad jūs esat burtiski 10 centimetru attālumā no nāves.

Ar šo es vēlos pateikt to, ka rp'ot drosmīgo un kaut kādā veidā provocēt cilvēku, kam rokā ir ierocis ir totāls CS pārkāpums. Tajā visā nav nekāda loģika. Pats esmu neskaitāmas reizes saskāries ar šo situāciju, kad es, tēmējot kādam, redzu /me ātri pakustas uz labo pusi, pēc kā izvelk ārā ieroci un iešauj Ludvigam plecā, Līgotnis Krūmīņš saka: es tev apsolu, mēs tevi atradīsim un apraksim dzīvu, un daudz šāda veida izgājienus. Vai tas jums kaut kādā veidā atgādina jebkura cilvēka uzvedību šajās situācijās? Holivudas filmās iespējams tā tas notiek, bet tādēļ arī RP balstās uz īsto dzīvi.

2.1. Situācija: Satiekas divi grupējumi, pieņemsim, ka krievi. Abiem grupējumiem ir domstarpības, un viens no grupējumiem izvelk ieročus, ar kuriem tūdaļ sāk tēmēt otrajai pusei.
1. Otrā grupējuma biedri arī izvelk ieročus un sāk šaut, lai nedabūt PK un nezaudēt savējos ieročus. - totāls CS pārkāpums!
2. Visi otrā grupējuma biedri paceļ rokas un pilda visas pirmā grupējuma pavēles. - Pareiza reakcija!
(Ja otrajam grupējumam ir kāda izdevība (visiem priekšā, pusmetra attālumā atrodas masīvs bluķis aiz kura var paslēpties, tad to var darīt, bet ir jārēķinās, ka sāksies apšaude un pa durvīm ārā izies tikai daži cilvēki. Apšaudes, nopietnām frakcijām, ir tikai ārkārtas gadījumi, it īpaši gadījumos, kad situācijā ir iesaistīta frakcijas galva.)

Tas pats būtu attiecināms arī uz gadījumu, kad abas puses tēmē viens uz otru. Sākt šaut ir totāls stulbums (vienīgi, ja kādai pusei ir pārākums un labāka pozīcija), dzīvē neviens taču nesāks šaut, kad abi grupējumi burtiski viens otram ar stroķiem tēmē. Šajā situācijā vinai no pusēm ir jāpadodas. Kā var zināt, kuriem tad ir jāpadodas? Jāpadodas ir tiem, kuriem nav tik labi apstākļi, tiem, kuri ir mazākumā, tiem, kuri ir par diplomātisku risinājumi, tiem, kuri nav tik labā pozīcijā.

Ielu bandas kā afroamerikāņu ielu grupējumi savā starpā bieži karo. Viņiem gadās veikt apšaudes un driveby, bet tas vienmēr sākas ar to, ka kāds grupējums izmanto pārsteiguma priekšrocību - negaidīti atbrauc un sāk šaut, piemēram. Ja notiek kāds gadījums, kas ir līdzīgs 2.1. aprakstītajam gadījumam, tad tai frakcijai uz kuru tēmē ir jāpadodas.

Ko darīt, ja tomēr viens no frakcijas biedriem sāk šaut? Piemēram, frakcija A tēmē uz frakciju B un frakcijas B biedrs, kas ir aiz sienas, izvelk ieroci un sāk šaut pa frakcijas A biedriem. Tagad, lai tas B frakcijas biedrs padomā - viņš sāks šaut, iespēja, ka viņu nošaus un tad arī visus pārejos paliek 100x lielāka. Labākajā gadījumā nošaus B frakcijas biedru un iepriekšējā situācija turpināsies.

Ierocis ir drausmīga lieta, un nošaut cilvēku nav tik viegli. Tas vienmēr ir ārkārtas variants. Protams, arī pastāv slimi cilvēki, bet nu tādus rp'ot mūsdienās ir diezgan neoriģināli, un arī, rpojot mentāli nestabilu cilvēku, ir jābūt savām robežām.

2.2. Ja kāds tēmē uz tevi ar ieroci un izvirza kādas pavēles - tev ir jāpilda tās! Vienalga, ko tas draudējs prasa - ieroci, naudu, mašīnas atslēgas, mājas atslēgas, izģērbties, sākt lūgties - tev tas ir jāiedod/jādara. Ja tu to nedarīsi, tevi jebkurā brīdī var nošaut!

Izņēmums ir, ja cilvēks, kas tēmē rp'o to, ka ir redzama tēla nervozitāte. Ir redzams, ka tēlam ir bail nospiest slieksni (google translate no trigger, atvainojos, ja nav pareizi). Tad vēl kāds ļoti drosmīgs un zinošs cilvēks šajā sfērā, IC, spētu ko teikt, lai pārliecinātu šāvēju nomierināties, novākt ieroci. Jebkurā citā gadījumā - neesat drosminieki, kuriem nekas nedraud!

2.3. Nekādā gadījumā nerunājat pretī un "nediršaties" ar cilvēku kopumu, kuram ir pārākums un no kuriem var atrauties. Piemērs, ar kuru es sastapos vakar RP: Labotavā ir 5 krievi, ienāk iekšā 2 cilvēki un saprot, ka ir jāiet ārā. Bet viņi izlemj, ka jāsāk braukt virsū. Viņi sāk nolikt kādu noteiktu krievu un sāk tēlot drosmīgos. Atkal skatamies uz pārākuma likumu (nosauksim to tā), ja tu esi neizdevīgā situācijā, nevajag darīt to, ko tu nedarītu dzīvē. Tev draud briesmas - netēlo drosminieku.

Pats personīgi pēdējā laikā šim pievēršu visvairāk uzmanības. Es IC apzinos, ka man ir ģimene, ka man ir lietas no kurām es negribu škirties. Tādēļ, ja notiek situācija, kura ir saistīta ar ieročiem, es cenšos novērst apšaudi.

Attēls
Traumas un kritiskās situācijas nelegālo grupējumu biedriem.

3. Šis ir samērā īss punkts.. Ko parasti dara latviešu rperi, kad, piemēram, apšaudes laikā viņi tiek sašauti un paliek dzīvi pēc apšaudes? Ļoti viegli: 1. noignorē to - iekāpj mašīnā ar savējiem un aizbrauc; 2. IC aizbrauc uz slimnīcu, kur to visu apstrādā, un turpina tālāk RP'ot kā nekas nebūtu noticis. (Šie abi gadījumi ir nepareizi!)
Kad kāds nelegālā grupējuma pārstāvis tiek sašauts, svarīgi ir palikt dzīvam un uz slimnīcu doties nevar. Kādēļ? Iebraucot slimnīcā ar šāviena brūci, cilvēkam ir jāaizpilda ziņojumu (file a report) un visā situācijā automātiski iesaistās policija. Otrs iemesls, kādēļ nevar doties uz slimnīcu ar šāviena brūci ir veselības aprūpes polise: Kuram gangsterim vai zemā slāņa iedzīvotājam ir pieejama kvalitatīva veselības aprūpes programma?

Šādās situācijās visbiežāk biedri paši apstrādā brūci un cenšas izārstēt ievainoto. Labākajā gadījumā grupējumam ir kāds uzticams ārsts vai biedrs ar pirmās palīdzības prasmēm.
Tikai kritiskajos gadījumos var vest biedru uz slimnīcu, bet atkal ir jārēķinās ar policiju un sekām. (Kritiskajos gadījumos slimnīcas sniedz palīdzību cietušajiem. Cietušais tiek stabilizēts un tad to pārved uz kādu citu slimnīcu, kur ir cits veselības aprūpes plāns vai vispār, kur apdrošināšana netiek pieprasīta.)

Mafijas biedri visbiežāk arī dodas uz privātajām slimnīcām, kur tie kārtīgi piķo par to, lai šis ievainojums netiek ziņots policijai.
Pievērsiet tam uzmanību!

Vēl viens svarīgs aspekts, par kuru iespējams es kādu citu reizi uzrakstīšu šajā pašā topikā - RP'ojam emocijas un tēla vājumus!

Ceru, ka šī pamācība mainīja jūsu uzskatus par šāda veida situācijām. Es tiešām lūdzu jūs - nešaudaties savā starpā tā pat vien. Apšaudes ir jau sen nodrāzts paņēmiens lvrp, kāpēc, lai mēs neveidotu kādas interesantas RP situācijas, bez lidojošām lodēm telpās.
Šo pamācību es papildināšu, katru reizi, kad man ienāks kāda ideja, kura nav pieskaitāma pie standarta CS piemēriem.


AUTORTIESĪBAS

TEKSTS, GFX: SHOWSTAR

PĒDĒJIE DIVI SS: BURNSEY

Saturs ir pārpublicēts tīri apmācošos nolūkos, ja autori vēlas, lai šis topiks ir dzēsts, sazinaties ar mani privāti.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par postu, šo derētu palasīt dažam labam, esmu jau sastapies ar pāris personāžiem kuriem nav ne mazākā nojausma kas ir "Common sense" , jo domā ka spēle ir spēle, ir daudz drošāki un nebaidās ne no kā, reāli dzīves situācijā būtu stīvi un pārbijušies. Atceramies ka tomēr šis ir roleplay.

Edited by Petenexx
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

VĒLIES UZZINĀT PAR MUMS VAIRĀK?

×
×
  • Create New...

Write what you are looking for and press enter or click the search icon to begin your search